середа, 30 листопада 2022 р.

Комунікативний розвиток


 

Гурткова робота


 

Корисна інформація для батьків!




 






 

Граючись.Навчаємось


 

Хвилинка -цікавинка


 

пʼятниця, 25 листопада 2022 р.

Вільне малювання


 Тема: «Осінній букет»

Викликаємо у дітей позитивні емоції від процесу малювання, розвиваємо увагу, дрібну моторику рук..!

СХД


 «Казка нас всьому навчить»

Виховуємо у діток співчуття, милосердя, бажання допомагати один один

Соціальний світ

 


Хвилинка цікавинка


 Казка «Про ввічливі слова»

Хвилинка цікавинка


 Казка «Про чемні слова»

Гурткова робота


 Тема: «Квітка ввічливості»

Корисна інформація для батьків!

 «Толерантність. Що означає толерантність?»







Театральне образотворення


 Казка про ввічливість!

Хвилинка -цікавинка

 


середа, 23 листопада 2022 р.

Спостереження

Спостереження за осіннім садом. За першим снігом ❄️

Корисна інформація для батьків!


«Як виховати толерантність у дітей»

 

5  ЕФЕКТИВНИХ  СПОСОБІВ.

    Якщо ви не бажаєте, аби одного разу, навчившись говорити, дитина десь у суспільному місці змусила вас червоніти, навчайте її толерантності.  Тоді не доведеться чути такі фрази своїх дітей: «Мамо, а чому у хлопчика такий одяг?» — побачивши дитину з неблагополучної сім’ї. Або: «А чому дівчинка так смішно ходить? Чому вона не вміє рівно ходити?» — питаючи про людину з синдромом ДЦП. Уникнути цього можливо. Необхідно лише виховати в дітей толерантне ставлення до оточуючих. Як це робити?

Сім’я — модель толерантного суспільства

    Діти такі безпосередні, що іноді це неприємно оточуючим. Вони, не бажаючи навмисне чинити зло, часто ображають товариша, або перехожого. Неможливо виховати гармонійну особистість, якщо дитина не розумітиме, як правильно поводитися з людьми не такими, як усі. Люди різняться нацією, релігією, зовнішнім виглядом і захопленнями.  Інколи це виглядає незвично чи смішно, навіть шокує. Але варто проявляти стриманість, недоречно тикати пальцями та кричати: «А де його ноги?» чи «Чому тьотя закуталася в ковдру (паранджу)?»

    Це обов’язково необхідно пояснити синові чи доньці. Разом із толерантністю слід виховувати повагу до людини, до самого себе. Адже неможливо прищепити толерантність дитині, яка сама себе не поважає, звикла використовувати в родині гострі образливі жарти, як тато вчив, чи звертатися до членів сім’ї грубими фразами, як мама. Це все, здавалося б, безневинні речі. Є люди, які вважають: яка кому різниця, як там ми спілкуємося вдома, мовляв, то наші справи, чужа сім’я — темний ліс. Усе це так, але ж кожен є невіддільною частиною суспільства. Живемо ми поки що в цивілізованому світі, де постійно доводиться контактувати з багатьма різними людьми. Саме тому дітей слід привчати толерантно ставитися до всіх. А сім’я має бути прикладом, саме в ній можливо діти навчаються терпимості та співчуття, адже рідні, як ніхто здатні виховати в людини ці  якості характеру. Якщо навчитися терпимо ставитися до рідних, то стосовно інших це буде значно легше зробити. Що для цього потрібно?

1.Стежити за спільним спілкуванням в сім’ї. Спочатку було слово…Тому будь-які жаргонні вислови впливають з неймовірною силою на формування особистості дитини. Якщо в сім’ї є нормальною  фраза «Ти вівця, баран! От дурепа!» тощо, то дитина вже звикла та не ображається, вона обов’язково перейме цю манеру висловлюватися. Але товариші сприйматимуть болісно подібні слівця, адже їх виховували в іншій сім’ї. Так починає проявлятися нетолерантне ставлення дитини до своїх одноліток. А пізніше — й узагалі до усіх людей. Уникайте цього, завжди стежте за своїм мовленням і коригуйте дитячі звички лихословити. Адже використання добрих слів ще нікому не заважало у житті налаштовувати комунікативні зв’язки.

2. Розкажіть дитині про народи світу, їхні звичаї та обряди. Часто батьки бідкаються, чим розважитися з дітьми, як їх зацікавити. А все дуже просто — варто завжди починати з розмов. Спілкуйтеся з дітьми на цікаві теми, можливо, і самі дізнаєтеся чогось нового. Наприклад, як у Китаї, аби господар не образився, гості повинні плямкати, таким чином виказуючи, якою смакотою їх годують. А заляпана скатертина — це взагалі знак великої поваги та подяки за частування. Тому, якщо дитина зробить зауваження знайомому китайцеві за плямкання (як відомо, зараз дуже багато студентів навчаються у нас у країні, тому це цілком можливо), він образиться.

3. Розкажіть про неймовірні відмінності людей в усіх сферах життя. Хтось фарбує в зелений колір волосся, а хтось носить паранджу — і все це зустрічаємо в нашій державі. Тому дитина повинна проявляти стриманість у своїх емоціях, можливо, й у вас виникне асоціація: «Дівчина із зеленим волоссям схожа на жабеня!», але ж ви не кричатимете про це вголос. Чи крикнете? Усе це індивідуальне світобачення і воно настільки різниться з іншими, що краще свої думки з цього приводу тримати при собі та навчати цього дітей. Їм тоді буде значно легше  знаходити спільну мову з людьми, які зустрічаються у житті.

4. Розкажіть про зовнішні відмінності та людей з обмеженими можливостями. У когось може бути родима пляма на усю щоку, в когось — трохи смішний кирпатий носик чи великі очі, інші мають якусь інвалідність – але всіх нас об’єднує те, що ми люди, живемо на цій планеті. І якби всі вибірково ставилися до кожного: добре до красивих і, на нашу думку гарних, а решту зневажали, щасливіші ми б через це не були. Людство тим і відрізняється від тварин, що в нас не діє природний відбір. І часом люди слабкі, або скалічені зовні, мають дуже чисту душу та добре серце, володіють глибоким мисленням та здатні на жертовність і подвиги, на відмінну від красивих лише зовні чоловіків і жінок. Такі речі не всім зрозумілі, дітям усе нелегко пояснити, але це важливо і говорити про це потрібно!

5. Розкажіть, що поведінка людини, яка порушує соціальні норми не є толерантною. Батьки так прагнуть навчити дітей толерантності, що ті в свою чергу починають плутати поняття та терплять несправедливість від людей, які виявляють неповагу, обманюють та ображають, а інколи навіть б’ють. Тож цей момент також слід обговорити з дітьми. 

Будьте завжди толерантними самі та навчайте цього своїх дітей. Адже це допоможе досягти успіхів у житті.

 

Комунікативний розвиток


 Тема: «Інтонація для мови, як одяг лоя людини.Скади по різному!»

Хвилинка - цікавинка


 

Фізкультура


 Розучення основних вправ - «Кидання м’яча один одному на відстані 1-1,5 м»

вівторок, 22 листопада 2022 р.

Спостереження

 

Спостереження за ялинкою 

Корисна інформація для батьків!

 Консультація «На вулицях міста. Незнайомці»





Літературне образотворення


 Казка «Про добрий вчинок»

Граючись. Навчаємось!


 Дидактична гра «Що робити добре, а що погано»

Сенсорний розвиток


 Тема: « Кольори осені»

УПЖ


«предмети навколо нас»

понеділок, 21 листопада 2022 р.

Конструювання


 Пропонуємо сьогодні побудувати разом з дітками «Високу вежу»

Хвилинки -цікавинки


 Уроки гарного поводження . Тітоньки Сови..

Граючись. Навчаємось


 Дидактична гра «Скажи лагідно»

Дитина у світі природи


 Тема «Дощ осінній дрібно б’є»

пʼятниця, 18 листопада 2022 р.

Вільне малювання!


 Тема: «Прапор України» 

Ознайомлюємо з нетрадиційною технікою малювання конструктором, розвиваємо окомірувагувиховуємо охайність у роботі; любов до Батьківщини!🇺🇦💙💛

Граючись.Навчаємось!


 Дидактична гра «Що потрібно пожежнику для роботи»

Хвилинка - цікавинка!


 «Верба і калина – народні символи України»💙💛

СХД


 Тема : «Калина»

Корисна інформація для батьків!

 Консультація «СИГНАЛ УВАГА ВСІМ! Захисти себе сам!»




Соціальний світ


 Тема: «Чистота - запорука здоров’я!»

четвер, 17 листопада 2022 р.

Конструктивне образотворення


 Тема: «Український віночок» 

Сприяти умінню діток, викладати на фланелеграфі український віночок, розвивати дрібну моторику рук, увагу!

Гурткова робота


 Тема: «Вище -нижче»

Формуємо уміння у дітей порівнювати предмети, розвиваємо увагу, мислення, пам’ять ..!

Дитяча лабораторія «Маленькі дослідники»

 Іграшковий сніг❄️своїми руками за 5 хвилин☃️

Неймовірно м'який на дотик іграшковий сніг, з якого можна зліпити маленького сніговичка. Таке заняття корисне для розвитку тактильної чутливості та дрібної моторики у дітей.

Рецепт дуже простий: берете соду, додаєте до неї піну для гоління і добре перемішуєте. В результаті виходить саморобний сніг, з яким цікаво грати. Якщо маса занадто розсипчаста, додайте до неї більше піни для гоління для кращого зчеплення. Соду можна замінити на крохмаль, а піну для гоління — піною для волосся. Крім того, піна для гоління буває взагалі без запаху.

Сніжок зберігається довше, якщо його тримати у ємності з кришкою.






Театральне образотворення


 Лялькова вистава «Як малий Гриць Україну рятував»

Граючись.Навчаємось


 Дидактична гра «Яка Україна?»

Граючись. Навчаємось


 Рухлива гра «Лисиця та зайці»

середа, 16 листопада 2022 р.

Комунікативний розвиток


 Тема : «Моя країна Україна»🇺🇦

Формуємо уміння у діток будувати речення з 2-3 слів, виховуємо любов до Батьківщини !🇺🇦💙💛

Гурткова робота


 Тема «Кольорові клубочки»

Корисна інформація для батьків

Консультація для батьків 

«Протиепідемічні правила для дошкільників»

Розповідайте дітям про коронавірус.

Такі бесіди мають бути кожного дня для всіх дітей, які є в родині. Навіть, якщо ви думаєте, що дитина не розуміє, все одно розповідайте про цей вірус і про те, що зараз всі вдома. Відповідайте на різні питання, навіть безглузді питання є маркером того, що дитина хвилюється. Коронавірус можна малювати, ліпити, вирізати з картону, журналів для того, щоб дати уявлення дитині та матеріалізувати його. Складайте казки чи історії про нього. Важливо, щоб у цих історіях були правила, як поводитися під час нього: мити руки, дезінфікувати їх, надягати маску тощо.

Тренуйте правила безпеки при коронавірусі

Вчіть дітей правильно мити руки та дезінфікувати їх. Якщо дитина не може одягнути медичну маску, навчіть її. Починайте з маленьких кроків: спочатку дитина пограється маскою, далі можна її перенести з місця на місце, одягти на голову чи руки, намотувати шарф на обличчя, граючись, показати як дорослий носить маску. Цей навик не сформується за один день, особливо у гіперчутливих дітей. Але необхідно спробувати.

Емоційні вибухи мають переростати в емоційну тишу

Якщо дитина не справляється зі страхом чи панікою, необхідно її заспокоїти. Бути поруч, обіймати, витирати сльози, поїти водою чи чаєм, зігрівати ковдрою, спокійним голосом розповідати про емоції і про те, що це нормально їх відчувати (таке промовляння допомагає і батькам залишатися спокійним і реагувати з «холодною головою»).

 

Фізкультура


 Сьогодні розучуємо основні вправи :

- ходьба на місці;

- кроки вперед, назад , вліво, вправо..

Граючись. Навчаємось


 Дидактична гра «Безпечні-небезпечні іграшки»

Хвилинки-цікавинки


 «Моя Україна»💙💛🇺🇦

Розвага


 Настільний театр «Ростемо здоровими»

вівторок, 15 листопада 2022 р.

Корисна інформація для батьків!

 Консультація «Про Укріїну»💙💛












Спостереження


 Спостереження за калиною!

Орієнтовні запитання для дітей:

-якого кольору ягідки калини? (Червоного)

- якої форми ягідки ? (Круглої)

- ягідки ростуть де? (На гілочці)

- Скільки їх на гілочці ? (Багато)

УПЖ


 Тема : «одягаємо шкарпетки»

Формуємо уміння у діток одягатися самостійно, розвивати дрібну моторику рук, увагу..

Літературне образотворення


 Казка «Про Україну»

Сенсорний розвиток


 Тема : « В гостях у Сірка та Мурчика» 

Ознайомлюємо діток з геометричними фігурами (квадрат, трикутник), розвиваємо увагу мислення, мовлення..

середа, 9 листопада 2022 р.

Корисна інформація для батьків!

 







Розвага


 Мудрі казки тітоньки Сови. «Осінні турботи»

Комунікативний розвиток


 Тема: «птахи»

Фізкультура


 Розучуємо одну  з основних вправ «стрибки угору» 

вівторок, 8 листопада 2022 р.

Сенсорний розвиток


 Тема: «На гостини до сороки»


Літературне образотворення


 Пропоную розучити віршик - потішку «Сорока - ворона кашку варила»

Корисна інформація для батьків!





Спостереження


 Сьогодні пропонуємо поспостерігати за птахами , формуємо уявлення про птахів, чим харчуються, де живуть; виховуємо у малят бережливе ставлення до птахів..

понеділок, 7 листопада 2022 р.

пʼятниця, 4 листопада 2022 р.

Вільне малювання


 Тема: «Осінній пейзаж🍂»

Формуємо уміння малювати в техніці «друк» , наносити фарбу на зворотню сторону листочка, робити відтінки на аркуші , розвивати дрібну моторику рук, увагу..!

СХД


 Тема: «їжачок - лісовичок»

Корисна інформація для батьків


 

Предметний світ


 Тема: «На прогулянку підем, одяг потрібний знайдем»

 Сприяємо умінню розуміти причиново – наслідкові зв’язки (холодна погода – слід одягати теплий одяг)

Ознайомлюємо з призначенням кожного предмета одягу; розвиваємо увагу, мовлення, пам'ять.

четвер, 3 листопада 2022 р.

Конструктивне образотворення


 Пропоную з дітками виконати аплікацію «Грибочки»

Спостереження


 Сьогодні пропонуємо поспостерігати за берізкою🍂

-Яка берізка?

-Які листочки має? 

- Чи змінюють листочки колір з приходом осені ?

Гурткова робота


 Тема: Кольорові пірамідки..

Продовжуємо вивчати основні кольори, формувати поняття у дітей «один- багато»

Театральне образотворення!


 Лялькова вистава «Колобок»

Корисні поради для батьків!


 Порада №1.

Простежте щоб у дитини був хороший сон. Режим сну - один з найважливіших факторів нормального функціонування організму. тим не менш важливий для дітей.

Порада №2.

Організуйте правильне харчування. Ще один з важливих моментів - правильне харчування. Привчити дитину до правильного харчування не просто, проте можна постаратися і зробити цей процес захоплюючим. Звичайно, тільки в тому випадку, якщо ви самі почнете правильно харчуватися.

Порада №3.

Більше часу проводьте на свіжому повітрі. Серед дітей домосидів не багато. Прогулянки - одне з улюблених дитячих занять. Тому не треба їм в цьому перешкоджати.

Порада №4.

Привчайте дитину до фізкультури.

Взагалі рух - дитяча стихія. Навіть якщо ваша дитина більше схильна до розумового розвитку, в сучасних умовах є безліч безліч можливостей прищепити їй любов до спорту і зробити заняття спортом цікавими.

Граючись. Навчаємось

  «Чистомовки про літо»