"Щасливе, усміхнене обличчя дитини в садочку - найвища оцінка вихователя"
пʼятниця, 30 грудня 2022 р.
Соціальний світ
Тема: «Зимові свята, звичаї українців»
Формуємо уявлення про народні свята та звичаї..
четвер, 29 грудня 2022 р.
середа, 28 грудня 2022 р.
Комунікативний розвиток!
Тема: «чарівна скринька»
Формуємо уміння відповідати на запитання, складати невеличку розповідь ща картинкою!
Розвиваємо увагу, мовлення, мислення!
Гурткова робота
«Що заховано в торбинці»
Формуємо уміння називати хто та що зображено на картинці, викладаючи їх на чарівну торбинку! Розвиваємо увагу, мислення, пам’ять ..
вівторок, 27 грудня 2022 р.
Сенсорний розвиток
Тема «Сніжинки»
Формуємо уміння групувати предмети за величиною, порівнювати їх, розвивати увагу, мислення, мовлення!
Літературне образотворення!
Пропонуємо разом з діьками розучити вірш М.Познянської «Сніг іде»..
МАРІЯ ПОЗНАНСЬКА
СНІГ ІДЕ
Тихо, тихо сніг іде,
Білий сніг, лапатий;
Ми у двір скоріш підем,
Візьмемо лопати.
Ми прокинем зранку
Стежку біля ґанку,
Вийде мама з хати
І почне питати:
— Хто ж це так доріжку
Вміє прокидати?
понеділок, 26 грудня 2022 р.
Дитина у світі природи
Тема : «Сніг- сніжок»
пʼятниця, 23 грудня 2022 р.
четвер, 22 грудня 2022 р.
середа, 21 грудня 2022 р.
Комунікативний розвиток
Тема : «Узимку на прогулянці»
Продовжуємо знайомити дітей з зимовою порою року, формуємо уміння відповідати на запитання , збагачуємо словник дітей різними частинами мови!
вівторок, 20 грудня 2022 р.
Сенсорний розвиток
Тема: «Сніговичок завітав в гості до малят»
Продовжуємо формувати уміння розрізняти кольори, поняття «один - багато», розвивати увагу, мислення, пам’ять..
понеділок, 19 грудня 2022 р.
Дитина у світі природи
Тема: «Знайомство з снігом»
Формуємо у діток уявлення про явище природи - сніг. Холодний , у теплі розтає, розвиваємо увагу, мислення, пам’ять ..
Корисна інформація для батьків!
МИКОЛАЙ ПРИЙШОВ: ТРАДИЦІЇ СВЯКУВАННЯ В РІЗНИХ КРАЇНАХ
День Святого Миколая є одним з найулюбленіших дитячих свят. Він дарує їм посмішку та радість, плекає почуття небайдужості й вихованості.Щорічно це свято відзначають 19 грудня . Саме цей день створює новорічний настрій, і в кожній країні до нього готуються по-різному.
Традиційно батьки в цей день кладуть під подушку своїм дітям подарунки, зберігаючи в таємниці свою причетність, щоб малята вірили в диво, здійснене Святим Миколаєм, та вчилися милосердя.
Святий Миколай був заможною людиною і піклувався про бідних людей. Інформація про його життя різна. ЗгІдно з однією з багатьох версій, колись один збіднілий чоловік не мав змоги забезпечити своїх трьох дочок посагом. За тамтешніми правилами, вони не вийшли би заміж, і, якщо би в них не вийшло знайти роботу, їм довелося би стати повіями. Дізнавшись про це, Миколай вирішив використати спадок батька, щоб допомогти й зарадити біді. Упродовж трьох ночей він пролазив до вбогої хати й щоразу кидав через вікно до кімнати, де спали сестри, шмат золота. Він робив це непомітно, щоб ті три дочки не знали, хто їм закидав золото. Вважається, що звідси й пішов звичай дарувати подарунки.
Святий Миколай сходить із небес вночі, де він вже знає, як поводили себе діти. Подарунки він кладе тільки під подушку, його супроводжують янголи та чортики, які говорять йому, що українські дітлахи поводять себе погано і не заслуговують дарунків. А самі чорти прагнуть відібрати мішок із подарунками. Але Миколі все відомо, та й янголи пильнують поруч. Тому кожна дитина отримає заслужений подарунок у цей день.
В Албанії цей день більш відомий як день Миколи Зимового. Починається святкування з вечора попереднього дня і триває весь наступний. Люди в будинках запалюють свічки і тримають піст до півночі. Після цього на стіл подається смажена свинина чи ягня. Під час святкової трапези люди говорять один одному: "Нехай ніч Святого Миколая допоможе тобі!".
У Франції він вважається покровителем Лотарингії, і саме тут святкування відбувається найактивніше. Крім того, тут свято є офіційним. В містечку Сан-Ніколя-де-Пор, наприклад, увечері виходить святкова процесія з центру міста і рухається головними вулицями під фанфари. На її чолі йде старець із білою бородою, тобто Святий Миколай, у супроводі з привидом. У руках привид тримає різки, щоб відшмагати неслухняних дітей, а потім забрати їх із собою в мішку.
Нідерланди славляться тим, що святкування готується задовго до самого свята. За кілька днів до 5 грудня вважається, що Миколай припливає на пароплаві до Нідерландів разом зі своїм конем на ім’я Амеріго. Саме в ці дні діти розставляють своє взуття дуже обережно та охайно перед каміном або перед дверима при вході. У взуття прийнято класти морквину або сіно для коня. Роблять вони це, співаючи пісні для Святого Миколая. А з ранку знаходять у своєму взутті подарунки.
пʼятниця, 16 грудня 2022 р.
четвер, 15 грудня 2022 р.
середа, 14 грудня 2022 р.
Комунікативний розвиток
Гурткова робота
«Підбери картинку»
Спонукати уміння у дітей підбирати відповідні картинки, розвивати дрібну моторику рук, увагу, мислення…
вівторок, 13 грудня 2022 р.
УПЖ
А чи знали ви, що тільки 5️⃣ % людей правильно миють руки?😲
Щоб усунути всі сліди вірусу на ваших руках, недостатньо просто швидко їх потерти або промити водою.💦
Навчити дітей мити руки правильно можна за допомогою розробки «Миймо руки правильно. Покрокова інструкція».👌
Сенсорний розвиток
Тема: «Геометричні фігури»
Формуємо уявлення у дітей про геометричні фігури (круг, квадрат)
Розвиваємо увагу, дрібну моторику рук, мислення…
понеділок, 12 грудня 2022 р.
Дитина у світі природи
Тема: «Як звірі до зими готуються»
Формуємо уявлення у дітей про підготовку тварин до зими..!
пʼятниця, 9 грудня 2022 р.
четвер, 8 грудня 2022 р.
Корисна інформація для батьків!
Поради батькам «Допомога дітям з ООП під час війни»
-Проговорюйте кожен крок та ваші плани та дії. Якщо ви прямуєте в бомбосховище, або евакуюєтеся з міста, поясніть дитині, що вдома небезпечно і що вам необхідно взяти найнеобхідніше.
-Особливо важливо пояснити дітям, як зараз важливо, щоб вони робили все, що просять батьки, без суперечок.
-Намагайтесь відволікати дитину доступними іграми, жартами, розмальовками тощо. Якщо ви знаходитесь у бомбосховищі, без доступу до олівців/ручок/ігор/розмальовок і т.п., можна рахувати людей навколо, шукати кольори (наприклад на одязі людей), обводити пальчиком свою руку, вчити вірш, розповідати казку, співати.
-Практикуйте разом з дітьми дихання, яке застосовують у стресових ситуаціях і за панічних атак: вдих-затримка дихання-видих-затримка дихання.
-Обіймайте дитину, тримайте за руку. Це заспокоює навіть дорослих.
Літературне образотворення
Тема: Читання казки О. Романчука «Соловейко з одним крилом»
Розширюємо уявлення дітей про людей з особливими потребами..
середа, 7 грудня 2022 р.
Гурткова робота
Сенсорна гра «Вище- нижче»
Продовжуємо сприяти умінню дітей знаходити на малюнку зображення вищих чи нижчих предметів.
вівторок, 6 грудня 2022 р.
Сенсорний розвиток
Тема: «Один - багато»
Формуємо уміння порівнювати предмети за кількістю, формуємо поняття про «один та багато»
понеділок, 5 грудня 2022 р.
Хвилинка цікавинка!
Тема: «Дивіться на нас, як на рівних»
Сприяємо розвитку емпатії та поваги до людей з вадами здоров’я , мотивуємо дітей давати підтримку дітям з особливими потребами..!
Корисна інформація для батьків!
«6 порад як стати приятелем для дитини з інвалідністю»
Зробити перший крок комусь на зустріч, запропонувати підтримку – завжди складно. Якщо це дитина з інвалідністю чи молода людина з особливими потребами – складно тому, що буденне життя в Україні не надто пристосоване до їхніх потреб і можливостей, тож, досвіду спілкування часто-густо бракує.
6 порад як стати приятелем для дитини з інвалідністю:
- Розпочніть із знайомства з керівництвом та вихователями інтернатного закладу. Домовтеся про зустріч, під час якої зустрінетеся з людьми, які опікуються вашими майбутніми приятелями, довідаєтеся про правила самого закладу, його традиції, особливості спілкування із вихованцями, їхні потреби.
- Визначіться, чим саме ви готові займатися із вихованцями інтернатного закладу. Цей вид активності повинен бути приємним та близьким і вам самим. Можливо, ви читатимете уголос їхні улюблені книжки (чи й допоможете їх обрати), можливо, навчатимете вишиванню чи малюванню. Можливо – якщо дозволятимуть загальний стан вихованців та умови закладу – займатиметеся певним видом спорту. Будьте певні: для дітей ви будете справжнім майстром улюбленої справи.
- Оберіть прийнятний для вас формат та графік зустрічей. Якщо маєте певні сумніви щодо того, чи готові приходити у гості до дітей постійно – попередьте вихователів: швидше за все, вам запропонують розпочати з одного заходу, а дітей налаштують відповідним чином. Також ви можете обирати бути приятелем однієї дитини з інвалідністю (можливо, одним з учасників мережі індивідуальної підтримки, яка складається з кількох волонтерів та опікується цією дитиною) чи вести заняття за інтересами для групи дітей. Відвідуватимете своїх підопічних 1 раз на місяць чи кілька разів.
- Домовтеся із собою про обов’язковість дотримання графіку. Хай навіть ці зустрічі будуть 1 годину на місяць, але вихованці інтернату мають бути певними: їхній приятель обов’язково прийде у гості.
- Перша зустріч може бути загальною, і з вихованцями, найстаршими за віком та найкраще до цього підготовленими.Наприклад, концерт в актовому залі, літературні читання. Додайте елементи взаємодії – кілька конкурсів. Це допоможе вам ближче познайомитися із вихованцями, а їм – подолати можливі бар’єри у спілкуванні з вами. Так, власне, і вчинив Віктор та його однодумці, а далі: «Вже по завершенні концерту із конкурсами до нас підійшли кілька вихованців – самі, з власної ініціативи. І ми почали спілкуватися. Домовилися про наступну зустріч – уже вужчим колом. А за якийсь час – знову наш виступ в актовому залі. І ось таким чергуванням «виступ-вузьке коло» стало легше налагодити спілкування».
- Станьте учасником групи підтримки, якщо інші формати спілкування з вихованцями інтернатного закладу поки що вважаєте складними для себе. Ось як про це розповідає Віктор: «Дехто бере участь у наших концертних програмах, допомагає, наприклад, проводити конкурси. І вже по завершенні ці гості підходять, фотографуються разом із дітьми, спілкуються. Тобто, ці люди не готові постійно приїздити, але коли такі концерти – раз на місяць, раз на півтора місяці, – вони можуть саме таким чином допомогти».
Важливо зробити перший крок на зустріч тим, хто потребує підтримки та спілкування
Дитина у світі природи!
Тема: «Біла фея прилетіла, все подвір’я стало біле»
Ознайомлюємо діток з порою року- зима її ознаками!
пʼятниця, 2 грудня 2022 р.
Вільне малювання
Тема: «Вітерець зриває листочки»
Закріплюємо у дітей уявлення про осінь..!
Малюємо пензликом осінні листочки , які зірвав вітерець!
СХД
Тема: «Їжачок»
Спонукаємо діток до творчості , працювати з крупами! Розвиваємо фантазію, уяву, дрібну моторику рук!