понеділок, 30 січня 2023 р.

Дитина у світі природи


 Тема: «Вода в природі»

Конструктивне образотворення


 Тема: «Меблі для сніговичка»

Корисна інформація для батьків

 Консультація:

«Як ставляться діти до наших професій?»

Серед багатьох завдань дошкільного виховання є одне, зрозуміле всім — формування в дітей позитивного ставлення до праці як запорука виховання працелюбності та подальшої успішної соціалізації в суспільстві.

Ми, дорослі, розуміємо, що все починається з дитинства, і позитивне ставлення до праці також закладається в цьому віці. Так, молодший дошкільник засвоює початкову інформацію про трудову діяльність дорослих, набуває перших нескладних трудових умінь та усвідомлює істину: всі дорослі працюють. У старшому дошкільному віці вдосконалюється трудова діяльність дітей. Хоча вона не спрямована на створення суспільно корисних предметів, проте саме в цей час закладаються передумови майбутньої виробничої праці: складаються уявлення про працю та професії дорослих, формуються окремі трудові вміння і навички, мотиви виконання трудових доручень, розвивається здатність самостійно ставити та певний час утримувати мету діяльності, формуються деякі особистісні якості — працелюбність, наполегливість, цілеспрямованість, старанність тощо.

Перші враження дає родина

Абсолютно очевидна для всіх істина, що розвиток дитини значною мірою відбувається під впливом родини, і без неї заклади освіти, в тому числі й дошкільні, не можуть повною мірою реалізувати поставлені перед ними завдання. Тож і формування позитивного ставлення до праці у дітей вихователі мають здійснювати у тісній єдності з родинами вихованців.

Адже саме у родині дитина отримує перші відомості про працю дорослих і з цим досвідом приходить до дитсадка. Проаналізуймо, який же він, цей досвід. Перше, про що дізнається дошкільник, це те, що його батьки (обидва чи один з них) ходять на роботу, залишаючи його. І тому перші враження дитини про роботу дорослих часто негативні.Дуже швидко вона усвідомлює, що ні плачем, ні вмовляннями нічого змінити не можна, і змушена приймати таку ситуацію без особливої радості, тож негатив у ставленні зберігається. Щоправда, батьки намагаються компенсувати свою відсутність і обіцяють принести щось смачне або цікаве. Дитина сумує без батьків і завжди з нетерпінням чекає їхнього повернення з роботи. Безперечно, радість від зустрічі з батьками підсилюється очікуваними подарунками. Робота ж батьків все одно викликає негатив, який наростає, коли вони затримуються, або навіть повернувшись, посилаються на втому і залишають дитину наодинці з іграшками чи телевізором, прагнучи усамітнитися, щоб відпочити.

Не сприяє позитивному ставленню до праці й те, що діти отримують у родині надто мало інформації про сутність і значення трудової діяльності дорослих. Проведені опитування дітей середнього і старшого дошкільного віку свідчать: вони розуміють, що на роботі батьки працюють, проте, що саме вони роблять, діти здебільшого не знають. їм відомо, що на роботі люди отримують зарплатню, на яку можуть потім придбати те, що їм потрібно. Та все ж усвідомлюють, що робота втомлює: батьки повертаються виснажені і не здатні приділити дитині таку необхідну їй увагу. Висновок дітей: робота дорослих погана, я не хочу ходити на неї!

Пригадайте, як часто ви скаржилися на малу, з вашої точки зору, зарплатню, несправедливість начальника чи безвідповідальність підлеглих, співробітників, які прагнуть перекласти на ваші плечі свою роботу, недостатність матеріалів для праці і ще багато-багато на що. А потім пригадайте, коли ви говорили про роботу з повагою, хвалили інших, підкреслювали значущість роботи колективу для інших людей, для суспільства, висловлювали бажання, щоб ваша дитина продовжила вашу справу? З упевненістю можна сказати, що розмов першого типу (негативного) у нашому житті набагато більше.

У домашніх умовах діти отримують знання про працю дорослих і з інших джерел. Засоби масової інформації, насамперед телебачення, демонструють фільми, в яких найчастіше висвітлюються професії поліцейського, охоронця, військового, професії шоу-бізнесу. Діти відтворюють їх у своїх іграх, імітуючи побачені дії та повторюючи почуті слова (не завжди такі, які хотілося б від них чути).

Роль дитячого садка

Яка ж функція закладу освіти? В дитячому садку професійні педагоги здійснюють трудове виховання дошкільнят.Серед професій, з якими ознайомлюють дітей — фермер, садівник, художник, пейзажист, аніміст, дизайнер ландшафтів, художник-дизайнер, інженер- конструктор, промисловий дизайнер, учитель, продавець, лікар, скульптор, модельєр, художник-портретист, актор. Як бачимо, перелік професій осучаснено і в ньому значно зменшено частку так званих, "робітничих професій". Вихователі, виходячи з регіональних можливостей, професій батьків своїх вихованців, розташування дитячого садка розширюють цей перелік і намагаються дати дітям знання про різноманітні професії, які існують у соціумі, їхні характерні особливості та значення для інших людей. Ураховуючи наочно-дійовий та наочно-образний характер мислення дошкільнят, основними методами є спостереження за діяльністю людей різних професій у найближчому оточенні дітей: кухаря, медичної сестри, будівельника, водія, продавця, бібліотекаря, листоноші, а також тракториста, доярки, хлібороба тощо (у сільській місцевості).

Закладаймо повагу до праці

Дорослим варто замислитися над тим, що і як ми говоримо про свою професійну діяльність у присутності дітей. Адже наш негатив, який неусвідомлено постає в побутових розмовах дорослих, позначається на формуванні відповідного ставлення дітей до праці. В результаті вони не хочуть працювати взагалі, не бажають дорослішати, а це вже тривожний для суспільства симптом.

Робота дорослих над собою і робота з дітьми у напрямі ознайомлення з різноманітними професіями та формування в дошкільнят позитивного ставлення до них обов'язково дасть позитивні результати. Буде розширено уявлення наших хлопчиків та дівчаток про життя соціуму, закладено основи позитивного сприйняття трудової діяльності, діти пишатимуться своїми батьками, а повага до них, як відомо, сприяє підвищенню самооцінки дитини.

Хочеться вірити, що наші діти на запитання дорослого "Ким ти хочеш бути?" у недалекому майбутньому з гордістю відповідатимуть: "Буду, як мама...", "Хочу працювати з татом", "Працюватиму, як наша вихователька". Для цього дорослим треба зробити кілька кроків, і перший — це подивитися на свою професію з позитивом. Адже особистість формується особистістю.

Чарівний світ казки та музики


 Мультфільм «Навіщо чистити зуби»

пʼятниця, 27 січня 2023 р.

Вільне малювання


 «Сніговик»

Корисна інформація для батьків







 

Соціальний світ


 Тема : « Право дитини на любов»

Формуємо уявлення у дітей про поняття «права» , зіставляти добрі та погані вчинки..!

СХД


 Тема: «Казки читай, порушення прав не допускай»

середа, 25 січня 2023 р.

Гурткова робота




 «Зачаровані тварини»

Фізкультура


Пропонуємо розучити одну з основних вправ :
 «Стрибки у довжину з місця »


Граючись. Навчаємось


 «Права дітей знай та захищай»

Комунікативний розвиток


 «Розгляд картини. Кішка з кошенятами»

Сприяємо умінню слухати та розуміти розповідь дорослого.

Збагачуємо словниковий запас дітей різними частинами мови; розвиваємо мовлення, мислення, увагу..

вівторок, 24 січня 2023 р.

Сенсорний розвиток


 Тема: «Країна Монтесорі»

Продовжуємо формувати уявлення дітей про геометричні фігури, розвиваємо дрібну моторику рук, увагу, мислення!

УПЖ


 Тема: «Права дітей»

Формуємо уявлення  про права та обов’язки дітей !

Фізкультхвилинка


 Руханка «Випав сніг»

Літературне образотворення


 Пропонуємо послухати разом з дітками українські народні колискові✨

пʼятниця, 20 січня 2023 р.

Вільне малювання


 Пропоную сьогодні разом з матусею намалювати «Зайчика»🐰

Розвиваємо дрібну моторику рук, увагу, уяву..

Виховуємо любов до творчості !✨

Фізкультхвилинка


 Пропоную разом зі мною виконати руханку «Нас морозу не злякать»

Дитина в соціумі


 Тема: «Казка вчить, як на світі жить»

СХД

💙ІДЕЇ ЗИМОВИХ ІГОР ДЛЯ МАЛЕЧІ ☃️✨🎄🎄🎄




 

четвер, 19 січня 2023 р.

Пластичне образотворення


 «Пиріжечок для котика»

Продовжуємо формувати уміння у діток працювати з тістом, розвивати дрібну моторику рук, мислення, уяву!

Бажаємо весело та корисно провести час з дітками ☺️✨

Корисна інформація для батьків!

Консультація для батьків " Книга в родинному колі"
"Читання – це віконце, через яке діти бачать, пізнають світ і самих себе."    К. Паустовський

 

Чарівний світ музики та казки!


 Музична гра «Веселий ритм»

вівторок, 17 січня 2023 р.

Сенсорний розвиток


 «Кольорові кульки»

Формуємо у діток уявлення про поняття «вгорі - внизу»; закріплюємо червоний та зелений колір..

Розвиваємо увагу, мислення, пам’ять ! 

Корисна інформація для батьків!


 Сніговик – один з найулюбленіших символів зимових свят та розваг. І хоч цьогорічна зима не дуже тішить нас своїм білим сніжком, та варто лише докласти трішки зусиль і ви зможете створити цих водночас кумедних та милих героїв своїми руками.

В багатьох країнах 18 січня святкують Всесвітній день сніговика. А ось християнська легенда говорить про те, що сніговики – це янголи, а сніг – дар з неба. І наші улюблені зимові герої ніби здатні передати Богові прохання людей. Тому, коли зі снігу ліпили маленького сніговичка, йому шепотіли свої сокровенні бажання.

Ідея цього свята спала на думку колекціонеру Корнеліусу Гретцю з Німеччини. Ще у юнацькому віці він розпочав збирати зображення сніговиків, а в 2008 році зі своєю коллекцією з понад трьома тисячами експонатів увійшов до книги рекордів Гіннесса. Корнеліус міркував так: по-перше – в середині січня в багатьох країнах є сніг. По-друге – цифра 18 схожа на сніговика, який тримає в руках віник. По-третє – у цей день не було жодного міжнародного свята!

Наші предки вірили, що зимовими природними яви­щами (туманами, снігами, хуртовинами) ке­рують духи жіночої статі. Тому, щоб виявити свою повагу до них, ліпили снігових баб.

У Європі сніговиків завжди ліпили поруч із будинками, щедро прикрашали гірляндами і домашнім начинням, одягали в шарфи, а в руки вручали гіллясті мітли. У деталях їхніх «шат» вгадується містичний характер. Напри­клад, ніс у вигляді морквини прикріплювали, щоб умилостивити духів, що посилають вро­жай і родючість. Перевернуте відро на голові символізувало достаток у домі.

УПЖ


 «Правила поведінки з книгою»

Чарівний світ казки та музики


 Українська народна казка

«Дід та баба»

Жили собі дід і баба. От баба дідові каже:

— Піди на ринок і купи килимок.

Пішов дід на ринок і купив килимок. Іде він додому, бачить, сидить якась старенька бабуся і плаче.

— Ох, — каже дід, — чого ти, старенька, плачеш?

— Іди собі, діду, ти мені не поможеш.

— Ну чого ж, старенька?

— Пограбували мою хату розбійники, хоч би якийсь килимок оставили.

— Ну, а що ж у тебе осталося?

— Ні осталося в мене нічого, крім голки.

Згодилася бабуся і поміняли вони килимок на голку, та й пішов дід додому. Приходить, а його жінка сидить, горює.

— Ну, а з тобою що трапилося? — питає дід.

— Остання голка вломилася, — відказує баба.

Дід як показав бабі голку, вона так зраділа, аж помолоділа. І стали вони собі далі жити, добра наживати.


понеділок, 16 січня 2023 р.

Спостереження


 Спостереження за воронами!

Конструювання


 Тема: «Довга і коротка доріжка»

Продовжуємо викликати інтерес у дітей до будівельного матеріалу, розвиваємо дрібну моторику рук, увагу, мислення! 

Бажаємо весело та цікаво провести час з дітками ☺️

Корисна інформація для батьків!







 

Фізкультура


 Пропонуємо розучити одну з основних вправ «Біг по колу»

пʼятниця, 13 січня 2023 р.

Вільне малювання


 «З неба падають сніжинки»

Пропонуємо намалювати сніжок , який так гарно падає з неба ❄️❄️❄️

Бажаєм весело та цікаво провести час з дітками❤️

Фізкутхвилинки


 Руханка «Зимові розваги»

Соціальний світ


 Тема «Щедрий вечір - добрий вечір»

Формуємо уявлення у дітей про народні традиції ✨❄️

Корисна інформація для батьків!









 

четвер, 12 січня 2023 р.

Гурткова робота


 Сенсорна гра «Сніжинки»

Формувати уміння орієнтуватися у просторі; знаходити однакові сніжинки, розвивати увагу, мислення, пам’ять !

Фізкультхвилинки


 Руханка «Якщо ти щасливий…»

Чарівний світ музики та казки!


 Казка про доброчинність!

Чарівний світ музики та казки


 Пісня «Що таке доброта?»

середа, 11 січня 2023 р.

Спостереження


 Спостереження за птахами!

Продовжуємо розвивати у дітей пізнавальний інтерес до природи. Формуємо знання дітей про зимуючих птахів, викликаємо співчуття до їх проблем в холодну пору року та бажання допомагати пташкам.!

Граючись. Навчаємось!


 Що таке ввічливість ?

Чарівний світ казки та музики!


 Казка про ввічливі слова! Казка про кролика!

вівторок, 10 січня 2023 р.

Театральне образотворення


 Лялькова вистава «Небезпечні іграшки»

Розвага


 Руханка - танок «Морозець»

УПЖ


 «Правила поведінки взимку»

Корисна інформація для батьків!

 Правила безпечної поведінки взимку!❄️

Попри війну, обстріли, життя триває, як і триває навчання в освітніх закладах для дітей. У якому б форматі воно не проходило, чи дистанційно, чи в дошкільному закладі, канікули завжди залишаються бажаними та очікуваними для дітей, особливо зимові.
Тож вкотре хочемо закликати батьків подбати про те, щоб зимовий відпочинок дітей був безпечним.
Зібрали для вас кілька правил з безпеки під час зимових канікул:
 
  • не залишайте дітей без нагляду, будьте уважними до них та їхньої поведінки;
  • контролюйте, де і з ким перебувають ваші діти, чим вони займаються;
  • якщо дітей доводиться залишати вдома самих — розкажіть про правила безпеки та залиште номери, за якими можна звертатися по допомогу;
  • відпускаючи дитину на прогулянку, нагадуйте їй правила дорожнього руху;
  • закріпіть на одязі своїх дітей світловідбивальні елементи — це зробить їх помітними для водіїв у темряві або в умовах обмеженої видимості;
  • не залишайте гострі предмети й сірники у легкодоступному для дітей місці. Не дозволяйте їм використовувати петарди й феєрверки;
  • наголошуйте, що категорично забороняється ходити на водоймах, які вкриті кригою. Тонкий лід — це велика небезпека для здоров’я і життя;
  • застерігайте дітей бути обережними під час катання на санчатах

пʼятниця, 6 січня 2023 р.

СХД


 «Готуємо різдвяну кутю»

Бажаємо чудово провести час з дітками під час спільної діяльності ✨❤️

Чарівний світ казки та музики


 Пропонуємо послухати колядку «Хай Ісус мале дитя благословить ваше життя»

Предметний світ


 Тема «Знайомство з професією пекар»

Формуємо уявлення про професію пекар, предметах, які необхідні для праці! 

Корисна інформація для батьків











 

Граючись. Навчаємось

  «Чистомовки про літо»