Сенсорна гра
«Що знаходиться вгорі, а що внизу?»
"Щасливе, усміхнене обличчя дитини в садочку - найвища оцінка вихователя"
Консультація:
«Як ставляться діти до наших професій?»
Серед багатьох завдань дошкільного виховання є одне, зрозуміле всім — формування в дітей позитивного ставлення до праці як запорука виховання працелюбності та подальшої успішної соціалізації в суспільстві.
Перші враження дає родина
Абсолютно очевидна для всіх істина, що розвиток дитини значною мірою відбувається під впливом родини, і без неї заклади освіти, в тому числі й дошкільні, не можуть повною мірою реалізувати поставлені перед ними завдання. Тож і формування позитивного ставлення до праці у дітей вихователі мають здійснювати у тісній єдності з родинами вихованців.
Не сприяє позитивному ставленню до праці й те, що діти отримують у родині надто мало інформації про сутність і значення трудової діяльності дорослих. Проведені опитування дітей середнього і старшого дошкільного віку свідчать: вони розуміють, що на роботі батьки працюють, проте, що саме вони роблять, діти здебільшого не знають. їм відомо, що на роботі люди отримують зарплатню, на яку можуть потім придбати те, що їм потрібно. Та все ж усвідомлюють, що робота втомлює: батьки повертаються виснажені і не здатні приділити дитині таку необхідну їй увагу. Висновок дітей: робота дорослих погана, я не хочу ходити на неї!
У домашніх умовах діти отримують знання про працю дорослих і з інших джерел. Засоби масової інформації, насамперед телебачення, демонструють фільми, в яких найчастіше висвітлюються професії поліцейського, охоронця, військового, професії шоу-бізнесу. Діти відтворюють їх у своїх іграх, імітуючи побачені дії та повторюючи почуті слова (не завжди такі, які хотілося б від них чути).
Роль дитячого садка
Закладаймо повагу до праці
Дорослим варто замислитися над тим, що і як ми говоримо про свою професійну діяльність у присутності дітей. Адже наш негатив, який неусвідомлено постає в побутових розмовах дорослих, позначається на формуванні відповідного ставлення дітей до праці. В результаті вони не хочуть працювати взагалі, не бажають дорослішати, а це вже тривожний для суспільства симптом.
Хочеться вірити, що наші діти на запитання дорослого "Ким ти хочеш бути?" у недалекому майбутньому з гордістю відповідатимуть: "Буду, як мама...", "Хочу працювати з татом", "Працюватиму, як наша вихователька". Для цього дорослим треба зробити кілька кроків, і перший — це подивитися на свою професію з позитивом. Адже особистість формується особистістю.
Формуємо уявлення у дітей про поняття «права» , зіставляти добрі та погані вчинки..!
Сприяємо умінню слухати та розуміти розповідь дорослого.
Збагачуємо словниковий запас дітей різними частинами мови; розвиваємо мовлення, мислення, увагу..
Продовжуємо формувати уявлення дітей про геометричні фігури, розвиваємо дрібну моторику рук, увагу, мислення!
Формуємо уявлення дітей про про властивості води (ллється, прозора, без кольору)
Розвиваємо увагу, мислення, мовлення !
Розвиваємо дрібну моторику рук, увагу, уяву..
Виховуємо любов до творчості !✨
Продовжуємо формувати уміння у діток працювати з тістом, розвивати дрібну моторику рук, мислення, уяву!
Бажаємо весело та корисно провести час з дітками ☺️✨
Формуємо у діток уявлення про поняття «вгорі - внизу»; закріплюємо червоний та зелений колір..
Розвиваємо увагу, мислення, пам’ять !
В багатьох країнах 18 січня святкують Всесвітній день сніговика. А ось християнська легенда говорить про те, що сніговики – це янголи, а сніг – дар з неба. І наші улюблені зимові герої ніби здатні передати Богові прохання людей. Тому, коли зі снігу ліпили маленького сніговичка, йому шепотіли свої сокровенні бажання.
Ідея цього свята спала на думку колекціонеру Корнеліусу Гретцю з Німеччини. Ще у юнацькому віці він розпочав збирати зображення сніговиків, а в 2008 році зі своєю коллекцією з понад трьома тисячами експонатів увійшов до книги рекордів Гіннесса. Корнеліус міркував так: по-перше – в середині січня в багатьох країнах є сніг. По-друге – цифра 18 схожа на сніговика, який тримає в руках віник. По-третє – у цей день не було жодного міжнародного свята!
Наші предки вірили, що зимовими природними явищами (туманами, снігами, хуртовинами) керують духи жіночої статі. Тому, щоб виявити свою повагу до них, ліпили снігових баб.
У Європі сніговиків завжди ліпили поруч із будинками, щедро прикрашали гірляндами і домашнім начинням, одягали в шарфи, а в руки вручали гіллясті мітли. У деталях їхніх «шат» вгадується містичний характер. Наприклад, ніс у вигляді морквини прикріплювали, щоб умилостивити духів, що посилають врожай і родючість. Перевернуте відро на голові символізувало достаток у домі.
«Дід та баба»
Жили собі дід і баба. От баба дідові каже:
— Піди на ринок і купи килимок.
Пішов дід на ринок і купив килимок. Іде він додому, бачить, сидить якась старенька бабуся і плаче.
— Ох, — каже дід, — чого ти, старенька, плачеш?
— Іди собі, діду, ти мені не поможеш.
— Ну чого ж, старенька?
— Пограбували мою хату розбійники, хоч би якийсь килимок оставили.
— Ну, а що ж у тебе осталося?
— Ні осталося в мене нічого, крім голки.
Згодилася бабуся і поміняли вони килимок на голку, та й пішов дід додому. Приходить, а його жінка сидить, горює.
— Ну, а з тобою що трапилося? — питає дід.
— Остання голка вломилася, — відказує баба.
Дід як показав бабі голку, вона так зраділа, аж помолоділа. І стали вони собі далі жити, добра наживати.
Продовжуємо викликати інтерес у дітей до будівельного матеріалу, розвиваємо дрібну моторику рук, увагу, мислення!
Бажаємо весело та цікаво провести час з дітками ☺️
Пропонуємо намалювати сніжок , який так гарно падає з неба ❄️❄️❄️
Бажаєм весело та цікаво провести час з дітками❤️
Формуємо уявлення у дітей про народні традиції ✨❄️
Формувати уміння орієнтуватися у просторі; знаходити однакові сніжинки, розвивати увагу, мислення, пам’ять !
Продовжуємо розвивати у дітей пізнавальний інтерес до природи. Формуємо знання дітей про зимуючих птахів, викликаємо співчуття до їх проблем в холодну пору року та бажання допомагати пташкам.!
Правила безпечної поведінки взимку!❄️
Формуємо уявлення про професію пекар, предметах, які необхідні для праці!