Навіщо дітям потрібен спорт?
Важливий спорт? Звичайно, так. Спорт — частина здорового життя. Спорт:
- Зміцнює імунітет, допомагає тілу бути міцніше і витриваліше;
- Позбавляє від ліні;
- Активізує роботу мозку;
- Привчає до режиму і максимальної активності;
- Дисциплінує.
Аргументи вагомі, і тим прикро, що дитина чинить опір навіть фізичної зарядці.
Шукайте спорт скрізь. Обладнайте будинку фізкультурний куточок або поставте піраміду типу «Ранній старт». Як можна більше гуляйте з малюком, беріть з собою м’яч, освоюйте беговел, самокат, велосипед. Не ігноруйте спортивні майданчики: там є турніки і цікаві навіть дитині тренажери!
Хороший варіант — встановити домашній спортивно-ігровий комплекс. Уявіть, скільки радості буде у дитини, коли у нього з’явиться ось така яскрава майданчик з інтернет-магазину іграшок «Феєчка»
. Фізична активність малюка відразу збільшиться в рази. Разом з цим буде розвиватися і фантазія. Дивіться, скільки захоплюючих занять можна зробити на цьому спортивному комплексі. Скотитися з хвилястою гірки і спробувати забратися знову. Розгойдатися на гойдалці у формі зручного стільця. Піднятися і спуститися стінки для лазіння.
Спортивно-ігровий центр можна встановити у дворі будинку. А влітку взяти з собою на дачу. Комплекс, як конструктор, швидко збирається і розбирається. За бажанням можна використовувати одну гірку або зібрати тільки гойдалки. У два-три роки ваш малюк прямо в домашніх умовах може займатися спортом, розвивати координацію рухів і спритність.
Що кажуть психологи про заняттях дитячим спортом?
Перш ніж віддати дитину в спортивну секцію, поговоріть з ним, придивіться і прислухайтеся. Спостереження за малюком на вулиці і вдома допоможуть зрозуміти, до якого виду спорту він схильний. Наприклад, худенькою, гнучкої дівчинці відмінно підійде гімнастика. Маленький хлопець-хлопчик, ймовірно, досягне успіху у силовому спорті. Якщо дитина спритно управляється з велосипедом, можна спробувати велоспорт і т. п. Якщо дитина не любить великі галасливі компанії, спробуйте зайняти його індивідуальними видами спорту: фехтування, стрілянина, плавання.
Головні правила:
- Не змушувати ходити на секції. Намагайтеся домовитися. «А давай спробуємо сходити 3 рази, якщо не сподобається, більше ходити не будемо»;
- Не нав’язувати свою думку. Задавайте більше питань. «Чим би ти хотів займатися?» «Які спортсмени тобі подобаються?», «Що тобі більше подобається: стрибати, перекидатися або плавати?» і т. д.;
- Заохочувати кожне, навіть найменше, досягнення;
- Не бійтеся змінювати секції. Пробуйте різні види спорту. Це потрібно, щоб зрозуміти, де ваша дитина виявляє найбільші здібності.
Пробудити у дитини віру в себе. «Ти сильний, ти зможеш!». Тільки не перетворюйте цю мотивацію в нав’язливу ідею. Дитина не повинна діяти за принципом: «Якщо я не буду ходити, то я слабкий, і мене будуть лаяти». Шукайте золоту середину, тактовно висловивши свою думку і прислухавшись до дитячого.
Спорт — це життя! Життя повноцінна, повна відкриттів і досягнень. Допоможіть дитині стати сильним і витривалим. І нехай він не стане чемпіоном, але здоровою людиною стане напевно!
Немає коментарів:
Дописати коментар